Attēlam ir ilustratīva nozīme. Avots: pexels.com

Sieviešu zināšanu spēks uzņēmējdarbībā: iedibināta jauna balva


Izceļot izcilākās Latvijas uzņēmējas, uzsākta jauna iniciatīva – izveidota gada balva “Inovatīvākā un zinošākā sieviete biznesā”. Jaunā apbalvojuma patroni ir sabiedrībā zināmu uzņēmumu personības Dzidra Kalniņa, Larisa Meitalova, Jānis Garančs un Itālijas valstsvīrs Paskvāle De Monte. Pirmoreiz viedākās pretendentes no biznesa vides tiks noskaidrotas 2021. gadā, tā atbalstot sabiedrību un ceļot pašapziņu.

Iniciatīvas rosinātāji ir Uzņēmējdarbības izlūku klubs (UIK) sadarbībā ar apmācību un konsultāciju uzņēmumu Biznesa apvienība KONSULS un Associazione Europea Della Psicologia Innovativa (Eiropas Inovatīvās psiholoģijas asociācija, Itālija), kas uzsver Uzņēmuma inteliģences atzinuma nozīmīgumu jebkuras kompānijas darbībā.

Sākot ar 2021. gada janvāri, Uzņēmējdarbības izlūku kluba tīmekļvietnē tiks atvērta tiešsaistes pieteikuma forma, kur uzņēmuma pārstāvji argumentēs, kāpēc tieši viņu pārstāve ir atzīstama par zinošāko un inovatīvāko sievieti uzņēmējdarbības vidē. Pretendentes varēs pieteikt visu gadu, un Top 3 biznesa sieviešu apbalvošana notiks 2022. gada 22. februārī.

Uzņēmuma inteliģences atzinums ir izpēte, kuras laikā izvērtē organizācijas vai tās struktūrvienības tēlu, procesus un darbinieku potenciālu. Rezultātā uzņēmums saņem slēdzienu gan par tā attīstību veicinošiem, gan bremzējošiem faktoriem, tajā skaitā praktiskas un tuvākajā nākotnē pielietojamas rekomendācijas par uzņēmuma attīstības iespējām un veidiem, kā efektivizēt darbību, lai sasniegtu vēlamās virsotnes. Arī par to, kā novērst identificētos attīstības ierobežojumus. Inteliģences atzinuma galvenā priekšrocība ir operativitāte, jo eksperti sniedz vērtējumus ātrāk, nekā tas ir pierasts.

Ar lepnumu un pateicību par ieguldīto darbu

“Man kā vienai no apbalvojuma patronesēm ir svarīgi izcelt tieši sievietes uzņēmējas, kuras šajos sarežģītajos apstākļos ir spējušas attīstīt uzņēmumus un ieviest inovācijas, ar kurām vērtīgi padalīties gan uzņēmēju vidū, gan plašākai sabiedrībai kopumā,” akcentē Dzidra Kalniņa, SIA Labie koki izpilddirektore. Patronese uzsver – lai nodrošinātu šos panākumus, ir jāprot saglabāt darbinieku ticību saviem spēkiem un idejām. “Tas nav vienkāršs uzdevums, jo ir nepieciešamas eklektiskas zināšanas, jaunrade un drosme. Pateicoties savām gudrajām sievietēm, šīs kompānijas ir pelnījušas saņemt Uzņēmuma inteliģences atzinumu,” tā pauž Dz. Kalniņa, jo šis personīgais un sociāli atbildīgais ieguldījums ir investīcija Latvijas tautsaimniecībā. “Viņas ir tās, kuras nodrošina kvalitatīvu pakalpojumu, pilnveido un rada jaunus produktus, kā arī vada uzņēmumus vai to struktūras. Aicinu vietējos uzņēmumus, kuri izjūt lepnumu un pateicību par ieguldīto darbu, pieteikt pretendentes no sava vidus publiskam apbalvojumam “Inovatīvākā un zinošākā sieviete biznesā 2021”.”

Apbalvojums patrons, SIA Aloja Starkelsen ģenerāldirektors Jānis Garančs piebilst: “Uzticies sava uzņēmuma inteliģencei!” Viņa vadītais uzņēmums ir saņēmis Uzņēmuma inteliģences sertifikātu.

 


Inovāciju radītājas starptautiskā mērogā

“Es uzrunāju uzņēmējus un darba devējus, kuri atzīst un respektē gudras un zinošas sievietes savās organizācijās. Savulaik itāļu filozofs Vinčenco Gioberti ir teicis: “Ja tu gribi gudru sabiedrību, tev vajag gudras mātes.” Pārfrāzējot šo atziņu, ja tu vēlies inovatīvu un gudru uzņēmuma vidi, tad tev ir nepieciešama ideja un tās realizētāja, kura attīstīta un vairo biznesa potenciālu,” komentē apbalvojuma patronese, AS VG Kvadra Pak tirdzniecības direktore Larisa Meitalova. “Aicinu šai iniciatīvai atsaukties uzņēmumus, kuri atbalsta un vēlas pievērst uzmanību spējīgām un talantīgām sievietēm, kuru prioritāte ir savu zināšanu bagātināšana – iegūt Uzņēmuma inteliģences atzinumu un pretendēt uz gada balvu “Inovatīvākā un zinošākā sieviete biznesā 2021”.”

 “Jau 10 gadus es esmu pazīstams ar Latvijas sabiedrības uzņēmēju vidi, arī ticies ar UIK biedriem. Esmu ieinteresēts sadarbības stiprināšanā ar Latviju un apbrīnoju sieviešu inovācijas un laikmetīgu zināšanu apguvi un pielietošanu profesionālajā ikdienā. Turklāt uzskatu, ka Biznesu apvienība KONSULS ir mūsdienīgs un novatorisks apmācību uzņēmums, kas būtiski asociējas ar augstākajiem Eiropas izglītības standartiem un seko līdzi labākajām Leonardo da Vinči tradīcijām. Es kā patrons šim nepieciešamajam apbalvojumam mūsu Porto Cesareo pilsētas domes vārdā iedrošinu Latvijas uzņēmumus respektēt sievietes, kuras šībrīža izaicinošajos laikos, pateicoties savām zināšanām, ir spējīgas radīt inovācijas. Grazie mille per il rispetto per le donne competenti e intelligenti!” komentē apbalvojuma patrons, advokāts, Itālijas pilsētas Porto Cesareo domes priekšsēdētājs Paskvāle De Monte (Pasquale De Monte).


Par Uzņēmējdarbības izlūku klubu

Organizācijā apvienojas pieredzes bagāti eksperti, kas sniedz konsultācijas komercdarbībā un vadībzinībās. Dažādu nozaru speciālisti ir izstrādājuši inteliģenta uzņēmuma atbilstības kritērijus un to nozīmi pārbaudījuši praksē. Izpētes procesā tiek izmantota zinātniski pamatota psiholoģiskās spiegošanas metodoloģija. 

Par Biznesu apvienību KONSULS

Jau kopš 2000. gada apmācību un konsultāciju uzņēmuma unikalitāti veido zinātniska un uz procesu orientēta pieeja, kā arī individuāla attieksme pret katru projektu un klientu. Progresīvais Mācību centrs apvieno profesionālu konsultantu komandu ar pieredzi vadības procesu konsultēšanā, vadības un personāla apmācībā, projektu vadībā, kā arī personīgās izaugsmes konsultēšanā.

Par Eiropas Inovatīvās psiholoģijas asociāciju

Itālijā dibināta starptautiska jumta organizācija, kurā apvienojas psihologi, filozofi, teologi, viedokļu līderi, radošo sfēru pārstāvji u.c. humanitāro zinātņu speciālisti. Asociācijas mērķis ir attīstīt inovatīvās psiholoģijas pielietošanu visā pasaulē, kā arī aizstāvēt jomas speciālistu intereses jautājumos, kas skar praktiskās psiholoģijas zinātni un psihologu profesionālo darbību. Moto: Tavs prāts, enerģija un zināšanas veido pasauli gudrāku! Eiropas Inovatīvās psiholoģijas asociācijas prezidente ir latviete.Nolikums:


Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Lejupielādēt [287.88 KB]