Gļebs Berezins, apdrošināšanas brokeru aģentūras “ROOT” finanšu direktors. Foto: Didzis Grodzs.

Gļebs Berezins: apdrošināšanas brokeri labprāt pie mums strādā


Par to, kā arī šajā laikā attīstīties uzņēmumam un realizēties kā personībām, vadības procesu konsultēšanas un personālapmācības uzņēmums “Biznesu apvienība KONSULS” uz sarunu uzaicinājusi Gļebu Berezinu, apdrošināšanas brokeru aģentūras “ROOT” finanšu direktoru. Viņš aktīvi izglītojas dažādos semināros un kursos.


Neviens nav pasargāts no inficēšanās ar Covid-19. Šobrīd daļa ekonomiski aktīvu cilvēku joprojām ir ieinteresēti turpināt strādāt aktīvi un piepildīt savu darba ikdienu ar produktīvām biznesa aktivitātēm. Novērots, ka vienos un tajos pašos apstākļos uzņēmumi atšķirīgi atreaģē un izpaužas savās biznesu aktivitātēs. Lūdzu, padalieties ar pieredzi! Kā šobrīd norisinās darbība jūsu uzņēmumā?

Gļebs Berezins (GB): Es pats labprāt respektēju citu pieredzi, un tie, kuri balstās tikai uz savu pieredzi un nemāk izdarīt slēdzienus, noteikti šobrīd atrodas neērtā situācijā.

Ko visbiežāk noignorē vai ko ir raksturīgi atlikt uz vēlāku laiku, uzņēmuma ietvaros vadītājiem un darbiniekiem? Ir novērots, ka finanšu direktori parasti nav daiļrunīgi, kad tiem ir jādalās un jāatbild uz jautājumiem ārpus savas kompetenču komforta zonas, tomēr, neraugoties uz to, ka radāt īpaši analītiska cilvēka iespaidu, vai varat padalīties, kā Latvijas Top 5 apdrošināšanas brokeru pakalpojumu uzņēmums šobrīd darbojas krīzes situācijā?

GB: Sāksim ar to, ka apdrošināšanas brokeru aģentūrā “ROOT” uzticas savas komandas kompetencēm. Darbiniekiem pašiem ir jājūt, ka ambīcijas pēc kvalifikācijas prasībām paaugstinās. Līdz ar to organiski esam apguvuši spēcīgu vadības komandu. Tas norisinājās pakāpeniski un līdz ar to pamatīgi. Kā jau minēju, analizējot procesus un rezultātus, iegūstam zināšanas un spēcinām savu uzņēmuma struktūru. Cilvēkiem patīk strādāt mūsu uzņēmumā, ja sakrīt vēlme paaugstināt savu zināšanu slieksni un realizēt savas ambīcijas. Kā vienu no savām prioritātēm uzskatām jaunu zināšanu apgūšanu. Mēs esam uzņēmums, kurš nav apstājies attīstīties, tieši pretēji – aizvien vairāk aprobējam zināšanas uzņēmuma iekšienē un turpinām konsultēties ar ekspertiem. Man patīk tas, ko es daru, un strādāt ar komandu, kas ir pašpilnveidojusies.

Pirms darba brokeru aģentūrā darbojos atšķirīgākā nozarē, kura bija saistīta ar tirdzniecību, un tur es izjutu un konstatēju savu iekšējo progresu. Tas mani pamudināja meklēt jaunus izaicinājumus. Apdrošināšanas starpnieki pakļaujas Finanšu kapitāla tirgus komisijas (FKTK) regulējumiem, prasībām u.c. dokumentācijai, likumiem, kuri absolūti nebija un nav līdzīgi tai jomai, kurā darbojos pirms tam. Un tas ir lieliski! Neraugoties uz papildus aizņemtību un atbildības paaugstināšanos, attīstos vispusīgi kā profesionālis.

Šī brīža evolūcijā sabiedrībā nomainās profesijas, proti, iepriekšējie amata apraksti tiek piepildināti ar jaunām teorētiskām un praktiskām iemaņām. Ofisa administratore kļūst par projektu vadītāju ar lietvedes zināšanām, teicamām zināšanām IT programmatūrās, ar kompetenci sekot un kontrolēt projekta norisi. Kādi papildinājumi  un profesionālie izaicinājumi ir vēl personīgi saistoši jums pašam?

GB: Noteikti jebkuram profesionālim ir jāuzdod sev jautājums par vadības mākām. Profesionālās zināšanas var būt daudziem vadītājiem, bet māka vadīt komandu un, mūsu gadījumā, sadarboties ar brokeriem ir jāprot. Tātad ir jāprot kā jau katram TOP vadītājam izstrādāt stratēģiju un to realizēt. Brokeri labprāt pie mums strādā un iesaka arī citiem mums pievienoties, jo mēs praktiski un reālistiski iesaistāmies klienta vēlmju īstenošanā. Un mūsu brokeri jūtas komfortabli, jo klienti uzticas iepriekšējai sadarbībai, līdz ar to ir izskaidrojums tam, kāpēc klienti pie mums atgriežas. Neatkarīgi no krīzes mūsu prioritāte ir kvalitāte, un šajā ziņa nekas nemainās un nemainīsies.

Finanšu nodaļa sadarbojas ar Pārdošanas un Mārketinga nodaļu. Mēs varam dalīties ar idejām par jauniem produktiem un pretēji – mēs aprēķinām un ņemam vērā visus iespējamos riskus, kas arī ir darba ikdienas sastāvdaļa. Turklāt Finanšu nodaļa nav “sausa” un garlaicīga struktūra, bet gan radoša un enerģiska visiem nepieciešama struktūrvienība.

Man kā finanšu direktoram ir būtiski piedalīties uzņēmuma attīstībā. Mums ir padomā labas idejas, kuras drīz realizēsim, jo tas, pirmkārt, ir interesanti, un, otrkārt, mēs gatavojam augsni jaunie projektiem, kas pieprasa jaunas kompetences. Es nevaru iedomāties laikmetīgu uzņēmumu bez aktīvas IT speciālistu piesaistes komunikācijā ar kolēģiem un klientiem. Jābūt zināšanām psiholoģijā un, kā jau minēju, vadībā. Attīstot servisu, uzņēmums pilnveidojas klientu apkalpošanā. Mūsu komandas darbs un papildus erudīcija veicina jaunu produktu veidošanos.

Viens no jūsu produktiem ir letasoctas.lv, kuras patērētājs izmanto jebkurā sev pieejamā diennakts laikā. Vai jums ir padomā vēl kādi ērti piedāvājumi?

GB: Jā, noteikti! Laiku pa laikam ir vērts ieskatīties mūsu uzņēmuma jaunumos. Viens no panākumiem ir LAA (Latvijas Apdrošinātāju autoserviss), kuru izdevās modernizēt. Autoserviss sniedz klientiem papildus drošību un ērtību. Iegūstot apdrošināšanu, patērētājs var sakārtot savu transporta līdzekli vai atrisināt kādu radušos problēmu pie augstas klases profesionāļiem, kuri ir konkurētspējīgi un ieinteresēti uz ilgtermiņa sadarbību. Viens no autoservisa panākumiem ir kvalifikācijas celšana un apmācība. Vienmēr ir iespēja pilnveidoties, un tas notiek arī mūsu autoservisā.

Ko jūs novēlat savai komandai un klientiem šajā gadā? Kā nepakļaut savu ikdienu negatīvām domām un neiekonservēt savu dzīves vitalitāti?

GB: Visupirms visiem novēlu veselību! Atgriežoties pie karjeras jautājumiem, tad nekad nav par vēlu identificēt savu nezināšanu un aizpildīt to ar zināšanām. Lai jaunie darbinieki, kuri pievienosies mūsu komandai, ir gatavi iekļauties progresīvā uzņēmumā un lai klienti vienmēr izvēlas mūs, jo tiek laipni gaidīti un apkalpoti pēc visaugstākajiem uzņēmuma kvalitātes standartiem.


Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Avots: žurnāls IR #4 (560), 28.01.-03.02.2021.