Andris Daņilovs, “Cido” Mazumtirdzniecības nodaļas vadītājs, autorprogrammas “Psiholoģiskā spiegošana” – antimanipulācijas absolvents. Foto: D. Grodzs

Andris Daņilovs: psiholoģiskā spiegošana palīdz sarežģītās situācijās


“Psiholoģiskā spiegošana ir citādāks domāšanas veids – tas palīdz man savādāk skatīties uz lietām un situācijām,” komentē Andris Daņilovs, bezalkoholisko dzērienu lielražotāja “Cido” Mazumtirdzniecības nodaļas vadītājs, Biznesu apvienības “Konsuls” īstenoto autorprogrammu Psiholoģiskā spiegošana” – antimanipulācijas absolvents.

Andris Daņilovs (A.D.): Uzņēmums izmanto mūsdienīgas tehnoloģijas, iegūstot gan īstu augļu, ogu vai dārzeņu sulas, gan citus bezalkoholiskos dzērienus. Pieredzējušais vadītājs A. Daņilovs atbild kā par kompānijas pārdošanas rezultātu, tā par pārdošanas komandas sniegumu vietējā mērogā. Attīstot savas vadības mākas un kompetences, mērķtiecīgais vadītājs apguvis psiholoģiskās spiegošanas programmas 1. līmeni. A. Daņilovs ieskicē savu redzējumu par iegūtajām prasmēm, zināšanām, kā arī min konkrētus piemērus praktiskam pielietojumam gan biznesā, gan personīgajā dzīvē.

Ko jums ir devušas apmācības?

A.D.: Psiholoģiskā spiegošana man palīdzējusi sarežģītākās situācijas, lai nosvērtos uz vienu vai otru pusi. Izmantojot šīs jauniegūtās zināšanas, es varu pieņemt pārdomātākus lēmumus. Līdz šim manā pieredzē ir bijuši tikai pozitīvi rezultāti. Tie, iespējams, bijuši pat labāki, nekā es to būtu sagaidījis.

Gan komandas darbā, gan pašam ir palīdzējis tas, ka ļoti īsā laikā esam sasnieguši ļoti daudzus, turklāt labus rezultātus. Citā gadījumā tas pat nebūtu bijis iespējams – piemēram, darbā ar klientiem, līgumu slēgšanas gaitā, produkta pārdošanas vai sortimenta papildināšanas procesā.

 

Kur, jūsuprāt, visvairāk noder šī efektīvākā domāšana?

A.D.: Psiholoģiskā spiegošana paplašina redzeslauku. Ja skatās no mana biznesa segmenta, tad šīs zināšanas noteikti maina pieeju saskarsmē ar klientu, darbinieku un padoto. Gūtas atbildes uz jautājumiem, kā darīt vienā vai otrā situācijā, dodot rekomendāciju, kā viņiem rīkoties vienā vai otrā gadījumā un, galu galā, sasniedzot vēlamo rezultātu.

Psiholoģiskajai spiegošanai ir plašs pielietojums. Teikšu, ka to var izmantot jebkurā jomā, jo noteikti noder tirdzniecībā, pārdošanā.

Kādi ir lielākie ieguvumi pēc programmas apguves?

A.D.: Ja no personīgās puses, tad pēc kursu apgūšanas esmu pieredzējis pašizaugsmi, esmu kļuvis mierīgāks, nosvērtāks. Turklāt es labāk saprotu cilvēkus un viņu rīcības motīvus, tiem rīkojoties citādāk, nekā pats biju domājis.

Savukārt profesionālajā sfērā – efektīvāk izpildīti darba uzdevumi un sasniegti mērķi. Esmu gandarīts par labu rezultātu, jo īpaši par nesen kā noslēgto līgumu, kas bija “wow” (red. piezīme: Andrim iemirdzas acis atbildot). Psiholoģiskā spiegošana palīdz darbā ar savu komandu.

Ko ir zaudējuši tie, kuri vēl nav apguvuši šo konsultatīvo programmu?

A.D.: Cilvēki dzīvo savā ēnā, jo viņi neizvelk ārā savas spilgtās puses. Psiholoģiskā spiegošana paplašina redzējumu, attīsta domāšanu, palielina iespējas.

Ja no mana skatupunkta raugās, domāšanas veids paliek progresīvāks un ātrāks, līdz ar to arī mērķi tiek sasniegti daudz ātrāk, efektīvāk un kvalitatīvāk. Manuprāt, 21. gadsimtā visam ir jānorisinās pietiekami ātri un kvalitatīvi.

Ko teiksiet tiem, kur vēl domā par apmācībām?

A.D.: Lai gan nosaukums ir provokatīvs, tomēr ikdienā, izzinot psiholoģisko spiegošanu, mēs saprotam, ka katrs darām kaut kādas lietas intuitīvi, instinktīvi, neapzinoties. Ir jāmāk ar to dzīvot apzināti, jo, iemācoties to kontrolēt un pielietot, tiek iegūts liels spēks.

 Tiem, kas šaubās, tiem viennozīmīgi ir jāpieņem lēmums JĀ! Bet tiem, kuri vēl joprojām šaubās, ir jāatnāk nevis tikai uz vienu nodarbību, bet ir jāapmeklē vismaz puse no 1. līmeņa semināriem. Pēc pieredzes varu teikt – dalībnieki paliks. Viņi sapratīs, ka ir interesanti. Protams, var nobīties no 1. nodarbības, jo, iespējams, nesapratīs. Radīsies kaut kādas asociācijas.

Kam jūs ieteiktu apgūt psiholoģisko spiegošanu?

A.D.: Rekomendēju cilvēkiem, kuri vēlas atvērt apvāršņus tik daudz, lai redzētu un dzirdētu vairāk, turklāt varētu sasniegt ātrāk sev izvirzītos mērķus: uzstādīt jaunus un sasniegt; uzlikt lielākus – atkal sasniegt. Esmu pamanījis, kā mainās cilvēks, kas vai nu ir, vai nav apguvis psiholoģisko spiegošanu. Izmainās komunikācija, tā kļūst vieglāka. Paliek vairāk laika, kļūst vieglāk dzīvot, jo procesi virzās uz priekšu ātrāk un netiek tērēta lieka enerģija. Viss notiek vieglāk.

Zinu, ka psiholoģiskajai spiegošanai ir vairāki līmeņi. Jau šobrīd saprotu, ka gribu turpināt mācīties tālāk, jo ir interesanti izzināt un attīstīt pašam sevi.



Par Biznesu apvienību “KONSULS”

Jau kopš 2000. gada apmācību un konsultāciju uzņēmuma unikalitāti veido zinātniska un uz procesu orientēta pieeja, kā arī individuāla attieksme pret katru projektu un klientu. Progresīvais Mācību centrs apvieno profesionālu konsultantu komandu ar pieredzi vadības procesu konsultēšanā, vadības un personāla apmācībā, projektu vadībā, kā arī personīgās izaugsmes konsultēšanā.